Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

Existence klubu se datuje hned od prvni sezony, kdy se v Chomutově začala hrát amatérská hokejbalová liga. Tato soutěž se původně hrála v jedné ze čtvrti, kde není po setměni právě bezpečno a potom, co se část mantinelu vhodná na podpal ztratila se liga přesunula ke Kamenčaku. V prvních sezonách se oddíl vyznačoval vysokým věkovým průměrem a nepríliš lichotivými výsledky. V těchto letech klub disponoval jen několika hrači se schopnosti trefit se do mícku a proto první velká persona oddílu hrač Kůs nestřidal a bratři Hofbauerové jen velmi zřidka. Přitom na lavičce na svou přiležitost čekali hrači kalibru Šamšuli (který v té době velmi holdoval alkoholu), Páji (tvrdíciho muziku zezadu) a Mozka.

V dalsích letech se postupně věkový průměr snižoval a do mužstva postupně naskočili Jirkovský granát - David Hanik, Vomastič, Gábo a malý Pavlik Hanik. Po přechodu na vetši hřište se z původního složeni udržel v nesmírně nabitém mužstvu jen Hlína, který se stal organizátorem mimosportovních aktivit oddílu. V další fázi došlo ke kompletní reorganizaci a do mužstva byli přivolani dalši Jirkovský bombardáci Lasicka, který si pro svou mrštnost vysloužil mnoho poklon i zavystivých naražek. Dále přisli Láda a Tumis, kteři přesně zapadli do požadované hračské mozajky a vytvořili takzvanou řádnou chemii v mužstvu.

V brance se usadil reflexivni Martin Široký a z prověřených jmen je potřeba ještě zmínit Landiče, který se do našeho podvědomí zapsal zejména kuriozní šarvatkou mezi nim, jeho přitelkyní a hráčem El Bundy s přezdívkou Česílko. Poslední dva roky nás ještě svými bycepsy dal nakouknout do taju kulturistiky Kapr.

Z hráčů, kteří se v našem dresu jen mihli, ale přesto zanechali v našich srdcích vzpomínku je ještě nutné zmínit hrajicího manažera Kiliho, který mezi naše barvy přivedl svého syna hrajíciho i v mlze ve slunečních brýlích a dalšíího nadšence sledujíciho modní trendy pod přezdívkou fashion TV.

Klub překonal řadu problému a ještě s mnoha problémy bude muset bojovat. S postupem času bylo nutné řešít několik zásadních otázek. Vzhledem k tomu, ze se brutalita zvyšovala bylo potřeba ještě najít hráče schopného chránit naše drobné hvězdy. Tuto úlohu s přehledem přebral Kokos, který několikrát dokázal svou odvážnou náturu ve chvílích, kdy se lámal chleba.

Pro novou éru v našem družstvu, kdy část družstva už dosluhuje bylo potřeba najit nové kamarády. Budoucnost oddílu se vzhledem k budované nové hračské základně v domácnosti Lasičky nejeví jako čekaní na horši zítřky. Máme problémy, ale naše vůle a soudržnost nás stale posouvá dál !!!